Nimbus 340 Commander Fly
Valmistusvuosi: 2007
Sijainti: Dalsbruk / Taalintehdas - Finland
Valmistaja: Nimbus
Hinta: 115 000 €
( 1 293 897 SEK / 859 947 DKK / 497 354 PLN )
Nimbus 340 Commander – tyylikäs ja mukava flybridge-vene, jossa on erinomaisesti suunnitellut ja tehokkaasti hyödynnetyt tilat. Veneen on rakentanut arvostettu ruotsalainen Nimbus Boats, joka tunnetaan korkeasta laadustaan ja älykkäästä suunnittelustaan.
Ohjaamo on erittäin mukava, ja kaikki hallintalaitteet ja mittarit ovat helposti kuljettajan ulottuvilla. Ohjaamon yhteydessä on myös mukava sohva muulle miehistölle sekä sisäportaat flybridgelle.
Hyvin varusteltu pentteri sijaitsee vastapäätä tilavaa oleskeluryhmää, jossa on hyvin tilaa koko miehistölle.
Keulassa sijaitsevassa tilavassa omistajan hytissä on mukava parivuode vasemmalla puolella sekä runsaasti kaappi- ja säilytystilaa.
Keskellä vasemmalla puolella on yllättävän tilava hytti, jossa on reilunkokoinen parivuode sekä runsaasti säilytystilaa.
WC sijaitsee oikealla puolella ja siinä on myös suihku.
Peräkansi ja ennen kaikkea flybridge, josta avautuu erinomainen näkyvyys joka suuntaan, ovat paikkoja, joihin miehistö mielellään kokoontuu sään salliessa.
Tehokas mutta hyvin äänieristetty Volvo Penta -moottori, akselivedolla ja kahdella peräsimellä, mahdollistaa mukavan etenemisen myös alhaisilla nopeuksilla. Keula- ja peräpotkurit puolestaan helpottavat huomattavasti veneen käsittelyä satamassa.
Vene on erinomaisessa kunnossa, sitä on käytetty vähän ja siinä ei ole merkittäviä vaurioita. Vene on aina säilytetty lämpimässä hallissa.
Vene on ensimmäisen omistajansa myynnissä ja siihen voi tutustua Taalintehtaalla, noin kahden tunnin ajomatkan päässä Helsingistä länteen.
Nimbus 340 Commander on ihanteellinen vene mukavaan matkantekoon – ja todella edulliseen hintaan!
AI on osittain käytetty apuna tekstin käännöksessä.
Nimbus - Sweden
Volvo Penta 1 x D6 330 hp
10,30 m
3,40 m
5500 kg
SE-NIMP0099L708